Home СПОРТ Фудбал САД ја освои светската титула во Канада

САД ја освои светската титула во Канада

SHARE

Фудбалската женска репрезентација на САД го освоија Светското првенство во Канада.

Американките во еден одличен финален натпревар ги совладаа Јапонките со убедливи 5:2.

Повеќе на: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...