Home LIFE STYLE Сакате вкусни шпагети? Пробајте го рецептот по кој полуде цел свет

Сакате вкусни шпагети? Пробајте го рецептот по кој полуде цел свет

SHARE

Со тестенините никогаш не може да згрешите кога е готвењето во прашање, а на интернет можете да најдете буквално 101 начин на подготовка.

А, доколку сте љубители на шпагети ние го имаме идеалниот рецепт за вас.

Станува збро за шпагети во сос, рецепт по кој „полудеа“ сите во светот, а по неговото објавување само за еден ден имаше 70.000 прегледи.

Направете ги и вие „шпагетите од соништата“ како што ги нарекуваат и видео рецептот погледнете го во продолжение.