Home ШОУ БИЗз Мак сцена Сани се породи: Ќерката доби прекрасно име!

Сани се породи: Ќерката доби прекрасно име!

4494
0
SHARE

Македонската фолкерка, Сани Гроздановска денеска на свет донесе здраво женско дете.

Убавата вест на социјалните мрежи ја сподели нејзиниот сопруг Мартин, кој го откри и името на ќерката.

Сани и Мартин станаа родидели на малата Ева.

Инаку фолкерката од првиот брак ја има ќерката Викторија.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here