Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Се самоуби натпреварувач од „Ѕвездите на Гранд“, учесниците во шок (видео)

Се самоуби натпреварувач од „Ѕвездите на Гранд“, учесниците во шок (видео)

реклама:G Natural

Момир Луковац е млад пејач од Бања Лука, кој живеел во Подгорица во стан со неговата девојка.

Тој беше еден од учесниците во новата сезона од музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ и според гласовите на жирито стигна до 3тиот круг кога и последен пат пееше на таа сцена пред два месеци.

Сеуште се неразјаснети околностите но според првите информации од истрагата се работи за самоубиство со пиштол кое што пејачот си го извршил во својот дом.

Во продолжение ве потсетуваме на настапот на Момир во музичкиот натпревар:

РЕКЛАМИ:Hotel Premier Bansko „ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“