Home ЗАБАВА Секојдневие Се удави иницијаторот на „Ice Bucket Challenge“

Се удави иницијаторот на „Ice Bucket Challenge“

SHARE

Кори Грифин, еден од иницијаторите на хуманитарната акција „Ice Bucket Challenge“ почина од давење.

27-годишниот советник за инвестирање во Њујорк, се удавил откако скокнал од зградата „Џуси Гајс“ во Нантакет.

Неговото безживотно тело го извлекол спасител, кој во моментот на несреќата бил во близина, а која се случила во два часот по полноќ.

Кори е познат по организирање хуманитарни акции, а со „Ice Bucket Challenge“ за својот проијател Пит Фрејтс, кој боледува од АЛС, собрал 100 илјади долари.

Кори Грифин

РЕКЛАМИ:
Loading...