Home ЗАБАВА Се закани дека ќе го фрли бебето од зграда ако не собере...

Се закани дека ќе го фрли бебето од зграда ако не собере 1000 лајкови

3797
0
SHARE

Маж беше осуден на две години во затвор откако го загрози животот на едно бебе само поради лајкови на Фејсбук.

Мажот кој од прозорец го извадил бебето на 15-от кат од една зграда, всушност бил негов братучет, а не татко.

„Сакам да соберам 1000 лајкови или ќе го фрлам бебето“, викал мажот кон насобраната толпа исплашени луѓе.

Таткото на бебето од судот побарал тој да не се казнува бидејќи не мислел да му наштети на неговиот син.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here