Home СПОРТ Ракомет СЕХА: Карачиќ меѓу најдобрите седум играчи за месец септември

СЕХА: Карачиќ меѓу најдобрите седум играчи за месец септември

SHARE

После 22 одиграни натпревари во месеците август и септември, СЕХА Газпром лигата ги одбра најдобрите седум играчи за тој период оваа сезона.

Меѓу нив се наоѓа средниот бек на македонскиот шампион Вардар, Игор Карачиќ.

„Црвено-црните“ досега имаат максимален учинок во СЕХА од четири победи по ред и се на првото место со 12 бодови.

Повеќе на: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...