Home LIFE STYLE Љубов и секс Секси забава за двајца

Секси забава за двајца

SHARE

Време е за акција! Внесете новитети во долгата врска.

Еве 10 начини како да ги зачините вашите животи и да ги разбудите страстите.

Играјте со телата
Потсетете се како ви било на почетокот од врската. Грицкај те се, чешкајте се, опуштете се.

Предигра
Играјте си во текот на денот.Праќајте си провокативни смс пораки еден на друг и размислувајте за тоа што ве очекува вечерта во кревет.

Гледајте порно филмови
Пробајте… Зошто да не?

Шопинг
Но не во супермаркет, туку во секси шоп. И воопшто немојте да се срамите.

Име
За секој човек неговото име е најубав збор. Изговарајте го почесто неговото име.

Запалете го светлото
Ова едноставно морате да го сторите. Изгаснатото светло за време на секс е досадно и укажува на тоа дека немате самодоверба.

Проширете ги хоризонтите
Сексот многу лесно може да стане досаден доколку секогаш се одвива на исто место и со исти пози. Обидете се да ја смените локацијата и положбите.

Посветете се 
Бидете сосема посветени на вашиот партнер. Дозволете на прво место да ви биде неговото/нејзиното задоволство.

Глумете
Обидете се да ги искажете своите чувства со помош на телата.

Не приговарајте
Престанете за секоја ситница да му приговарате на партнерот!

Сторете го ова под итно!

РЕКЛАМИ:
Loading...