Home INFO Семејството на Ѓорѓе Балашевиќ е многу загрижено за здравствената состојба на музичарот

Семејството на Ѓорѓе Балашевиќ е многу загрижено за здравствената состојба на музичарот

реклама:Лето во Банско

Ѓорге Балашевиќ и понатаму е во стабилна состојба откако е хоспитализиран во Инфективната клиника во Белград по компликациите со пневмонијата која што ја лекувал изминатиов период.

Неговото семејство се надева дека се ќе виде во најдобар ред, а извор близок до семејството изјавил дека Ѓорѓе денеска се чувствувал малку подобро бил комуникативен и не се жалел на тешкотии.

Балашевиќ веќе 10тина дена имал проблеми со дишењето но тој побарал помош откако состојбата му се влошила.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------