Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Сепак е бремена: Кајли Џенер направи „baby shower“

Сепак е бремена: Кајли Џенер направи „baby shower“

SHARE

Иако семејството Кардашијан-Џенер сеуште не ја потврдува веста за бременоста на Кајли, таа е веќе очигледна.

Откако беше забележана со некој килограм плус, сега папараците успеа да ја фотографираат и нејзината „baby shower“.

Во палатата во Калифорнија, Кајли беше забележана во свилени пижами во дворот кој беше целосно декориран со розови цвеќиња, голем бар, неколку бели маси, а базенот исто така беше исполнет со цвеќиња.

Според извор за People, темата на baby shower забавата била „пижама забава“, каква што организираше Ким во 2015-та за втората бременост.