Home СПОРТ Серхио Рамос за црвениот картон на Герет Бејл и ремито со Лас...

Серхио Рамос за црвениот картон на Герет Бејл и ремито со Лас Палмас

SHARE

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос лут по неочекуваното реми во дуелот со Лас Палмас, беше запрашан да го коментира црвениот картон кој судијата му го даде на Герет Бејл.

„Играчите на Реал Мадрид не зборуваат за судиите и не пишуваат глупости на социјалните мрежи. треба да бидеме самокритични бидејќи загубивме два важни бода. Како се приближува крајот на сезоната, така треба двојно повеќе сила да вложиме за да победуваме. Ние остануваме да веруваме дека можеме да бидеме шампиони“, рече Рамос.

Реал моментно е на второто место на табелата со еден бод помалку од вечниот ривал Барселона, но „кралскиот клуб“ има еден натпревар помалку.

РЕКЛАМИ:
Loading...