Home ШОУ БИЗз Балкан Северина имала лажен матичар на свадба

Северина имала лажен матичар на свадба

SHARE

Венчавката на Северина и Игор Којиќ беше најавена, а и одржана како голема театарска претстава.

Се било испланирано и прецизно изрежирано.

Сега, како што пишуваат српските медиуми, и чинот на венчавката била добра глума затоа што младенците, кумовите и пензионираната матичарка Гордана Зориќ само го одглумиле чинот на венчавката, затоа што Северина и Игор веќе биле сопружници.

Законски, валидна е само онаа венчавка која беше направена на 25 септпември на Истра.

Заначи, во српската книга на венчани е само забележано тоа што се случило пред два месеци на Истра.

Таа формалност во својата канцеларија ја извршил белградскиот матичар Радивој Мрѓа, човекот кој ги венчаше Цеца и Жељко Ражњатовиќ.

РЕКЛАМИ:
Loading...