Home ШОУ БИЗз Балкан Шабан Шаулиќ не ја сака Јелена Карлеуша во жири на „Ѕвездите на...

Шабан Шаулиќ не ја сака Јелена Карлеуша во жири на „Ѕвездите на Гранд“

SHARE

Откако Јелена Карлеуша на еден од кандидат од „Ѕвездите на Гранд“ му кажа дека нема да „загризе“ добро ако пее стари песни, кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ не сакаше да и попушти на ваквиот коментар.

Па така, во изјава за еден српски медиум Шабан вели дека Карлеуша не била вистинскиот избор за член на жири според Саша Поповиќ.

Тој вели дека Јелена Карлеуша ги советува кандидатите да пеат нови песни од Рада Манојловиќ, Славица Чуктераш, Тања Савиќ, како и нејзините кои всушност ниту се пеат, ниту пак некој сака да ги пее.

Како што тргнало, по се изгледа ќе има многу несогласувања додека се избере победникот.

јелана карлеуша хитпортал

шабан шаулиќ хитпортал

РЕКЛАМИ:
Loading...