Home ЗАБАВА Шарени пињати: Нов тренд на детските родендени во Македонија

Шарени пињати: Нов тренд на детските родендени во Македонија

296
0
SHARE

Можеби потекнува од Мексико, но пињатата е новата омилена играчка на детските родендени во Македонија!

Станува збор за играчка направена од хартија и картон, украсена и исполнета со бонбони, лижавчиња и конфети.

Пињатата може да биде изработена во различни облици и форми, а помеѓу македонските славеници најчесто се сретнуваат нивните омилени цртани јунаци.

Од Елса и Олаф, до Нинџа желки, Моана, но и омилените фудбалски тимови… и на детската радост и нема крај.

За време на роденденот пињатата се крши со украсен стап, па содржината од неа паѓа, а децата им се радуваат на слатките задоволства.

Пињатата со години е задолжителен дел од мексиканските фиести, а денес е дел и од детските родендени во Македонија.

Изненадете го вашиот славеник, а совршените пињати порачајте ги од Фиеста Пињати!

За повеќе информации и фотографии кликнете ТУКА!

Забавата може да почне!

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here