Home INFO Шокантни тврдења: Како почнал да пропаѓа бракот на принцезата Дајана

Шокантни тврдења: Како почнал да пропаѓа бракот на принцезата Дајана

реклама:hotel PREMIER

Поминаа многу години, но деталите од приватниот живот на покојната принцеза Дајана се сеуште актуелни во јавноста. Особено што таа во јавноста сеуште важи за најомилен член од кралскотот семејство.

Личните записи на принцезата, поточно од раговорите со кралскиот биограф, Ендру Мортон, се потврдува фактот дека Дијана имала крајно несреќен брак со принцот Чарлс.

Информациите се однесуваат на втората бременост на Лејди Ди, за која таа кажала:

„Јас и Чарлс бевме многу многу блиски шест недели пред да се роди Хари. Тогаш одеднаш, се се уништи. Тој сакаше второто дете да ни биде ќерка, тој од секогаш сакал ќерка. Кога се породив првата реакција му беше – Ох боже! Машко е, па и со портокалова коса“.

Дијана ќе додаде дека Чарлс уживал во растењето на синовите, но тоа била клучната точка нивниот брак да почне да пропаѓа.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------