Home ШОУ БИЗз Балкан Шпанска серија: Соња го напушти Аца Лукас поради бившиот на Лима

Шпанска серија: Соња го напушти Аца Лукас поради бившиот на Лима

171
0
SHARE

Сопругата на фолк пејачот, Аца Лукас, веќе некое време се гледа со српскиот кошаркар, Марко Јариќ.

Наводно, Соња поради кошаркарот решила да стави крај на 7-годишниот брак.

„Соња и Марко се познаваат со години, но сепак пред неколку месеци почнаа да се дружат и заедно да излегуваат. Во почетокот ги поврзуваше само пријателство, но тие почнаа да се слушаат постојано и се јави некаква хемија помеѓу нив. Еден обичен флерт прерасна во однос полн со доверба и се она што Соња го немаше со Аца“, вели за српски „Информер“ добро упатен извор.

Инаку според српските медиуми Соња и Аца веќе некое време имаат заладени односи.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here