Home ШОУ БИЗз Мак сцена Што појадуваат македонските познати личности?

Што појадуваат македонските познати личности?

SHARE

Сакаме да знаеме што носат и каде се движат, како изгледаат во секојдневниот живот, но сакаме да ѕирнеме и во нивните чинии… Поради природата на својата работа, познатите ТВ лица, водители, презентери, глумци и пејачи, неминовно водат сметка за својот изглед и се трудат да јадат здраво, но и да бидат во топ форма. Со оглед на тоа што појадокот е најважниот дел од денот, оброк што не е препорачливо да се прескокнува, погледнете што јадат познатите овие денови.

Виолета Ристовска, радио и ТВ водителка, сака млечни, свежи и здрави производи за појадок.  Тоа е токму она што го доби како подарок од Президент пред неколку денови.

Ваков неодолив појадок беше дистрибуиран и до актерката Амернис Нокшиќи Јовановска, но и до ТВ водителките Татјана Стојановска, Билјана Дебарлиева и Александра Пановска Илиевска кои се израдуваа на овој уникатен подарок од Президент и со задоволство го споделија со најблиските.

Во брзиот, современ начин на живот, најчесто ги заменуваме свежите и здрави продукти со брза и лесно достапна храна, иако потребите на организмот отсекогаш се исти – здрава храна за здраво тело.

Во тој контекст, тимот на Президент ја иницираше оваа акција за промоција на здравите навики и зачувување на доброто општо здравје, дистрибуирајќи бесплатен појадок до овие познати личности, имајќи ги в предвид нивните напорни ангажмани, стресот и долги часови поминати на работното место, што во голем процент го компромитираат здравјето.

Тимот на Президент ги изненади со богат оброк со многу хранливи материи, витамини и минерали, идеален за здрав почеток на денот, сакајќи да ги поттикне и да ги потсети на потребата од превземање на поголема одговорност кон сопственото здравје, имајќи го предвид еуфоричното секојдневие.

Президент ги охрабрува сите што сакаат да се хранат здраво да направат мали, позитивни чекори во своите дневни нутритивни практики, да прават паметен избор на продукти, не заборавајќи ја неодоливата страна на животот – вкусната, свежа и здрава храна.