Home ШОУ БИЗз Евровизија Што прави Јана во Киев пред настапот на Евровизија вечер (видео)

Што прави Јана во Киев пред настапот на Евровизија вечер (видео)

SHARE

Вечерва во Киев се одржува втората полуфинална вечер на која ќе настапи Јана Бурческа.

Македонската претставничка на годинешниот избор на песна на Евровизија, со „Dance alone“ ќе настапи трета.

A, во пресрет на нејзиниот настап денес очигледно Јана се подготвува напорно па нема многу време да е активна на социјалните мрежи.

Сепак пред два дена таа објави видео од подготовките за забавата на Израел.

Love my girls! Excited for Israeli party tonight!

A post shared by Јана Бурче (@boorche) on

Освен Македонија, на втората полуфинална вечер ќе настапат и Австрија, Србија, Малта, Романија, Холандија, Унгарија, Данска, Ирска, Сан Марино, Хрватска, Норвешка, Швајцарија, Белорусија, Бугарија, Литванија, Естонија и Израел.

Навиваме за Јана!