Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Сил од Хајди Клум бара половина од богатството

Сил од Хајди Клум бара половина од богатството

SHARE

Британскиот пејач Сил од манекенката Хајди Клум во бракоразводниот процес бара половина од нејзиното богатство што е околу 25 милиони евра.

Доколку судот му ја острвари оваа желба, тогаш на Сил би можело да му припадне и половина од заработувачката која Хајди ќе ја оствари до крајот на кариерата, затоа што тоа му го овозможува американскиот закон.

Иако имаат потпишано предбрачен договор чии детали не се познати, браитанскиот пејач од манекенката бара половина од нејзиното богатство.
Иако имаат потпишано предбрачен договор, Сил од Хајди бара половина од нејзиното богатство.

Иако имаат потпишано предбрачен договор чии детали не се познати, браитанскиот пејач од манекенката бара половина од нејзиното богатство.

– Нема срам! Покажа колку е дволичен. Сега сака да ги искористи предностите, изјавиле пријателите на славната манекенка.

Списанието „Форбс“ богатството на Хајди го проценува на повеќе од 50 милиони евра. Британскиот пејач, кој на врвот на славата беше на почетокот на 90-тите години и Хајди, беа во брак 7 години.

Сил за време на неговата кариера заработи 12 милиони евра. Според пишувањата на мветските медиуми, Сил ја изневерувал германската манекенка со дадилката.

На почетокот на овој месец, Клум на суд го побара старателството над нивните четири деца.

 

РЕКЛАМИ:
Loading...