Home INFO Сиромаштија и српско подземје: Ова е бурното минато на Јелена Карлеуша

Сиромаштија и српско подземје: Ова е бурното минато на Јелена Карлеуша

реклама:hotel PREMIER

Животот на една од најпопуларните пејачки од регионот, Јелена Карлеуша не бил отсекогаш гламурзен, каков што сега го прикажува преку социјалните мрежи.

Пред да стапи во брак со фудбалерот Душко Тошиќ, Јелена Карлеуша имала доста турбулентно минато.

Пејачката го погребала својот вереник, се развела но и направи кариера од соништата.

– Кога бев мала најмногу ме нервираше сиромаштијата. Ме болеше кога ги гледав мајка ми, тетка ми и баба ми како се мачат. Бев скромно девојче кое не бараше ништо. Само да ми веруваат дека еден ден ќе успеам. И ми веруваа. Јас успеав за нив.. – изјави Карлеуша непосредно пред својот 40 ти роденден.

Карлеуша била во врска со Зоран Давидовиќ Чанда, за кого многумина шпекулираа дека има врска со српското подземје и со криминални дејствија.

Била верена со него во 1999 година се додека тој не бил убиен на 23. март 2000 година.

Карлеуша за убиството ги обвинуваше Аркан и Цеца, со која сеуште е во војна, а по трагедијата, се повлече од сцената.

Кога и се врати на музичката кариера , отпеа песна за покојниот вереник, Балада за Зоран.

Чанда бил брутално ирешетен до смрт кога се враќал од погреб на свој пријател.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------