Home ШОУ БИЗз Трач СКАНДАЛОЗНО: Синан Сакиќ префрлен на клиника, синот врзан за радијатор

СКАНДАЛОЗНО: Синан Сакиќ префрлен на клиника, синот врзан за радијатор

SHARE

Фолк пејачот Синан Сакиќ беше префрлен на клиниката во Белград , каде беше сместен за да му биде направена трансплантација. Но , денеска синовите на Сакиќ се искараа со докторите поради наводно поместување на терминот за трансплантација на црниот дроб и го извадија татко им од клиниката.

Синот Ернест е приведен откако направил скандал во интерното одделение. До доаѓањето на полицијата , медицинскиот персонал го совладал и го врзал за радијатор. По скандалот ,од таму Сакиќ е префрлен на приватна клиника во Белград , каде ќе остане неколку дена пред да замине на трансплантација во Падова.

РЕКЛАМИ: ---