Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Скарлет Јохансон до гола кожа во новиот филм (фото +18)

Скарлет Јохансон до гола кожа во новиот филм (фото +18)

SHARE

Скарлет Јохансон во најновиот филм на режисерот Мајкл Фабер, глуми вонземјанин, кој со своето тело ги примамува мажите во нејзината куќарка и таму им го одзема животот.

Поради оваа улога 29-годишната актерка била принудена неколку пати да се соблече гола, бидејќи според сценариото, нејзиното моќно оружје етокму нејзиното тело.

„Бев преплашена првиот пат кога го гледав филмот бидејќи не знаев како ќе бидат употребени сцените кај што сум гола. Снимајќи го филмот станав свесна за изгледот на моето тело, па всушност сфатив дека ја сум суетна личност“, вели Скарлет.

Поради оваа улога во научно фантастичниот филм, таа за првпат во нејзината филмска кариера со соблече во целост пред камера.

„Знаев дека некои луѓе ќе обрнат најмногу внимание токму на тие сцени, само затоа што сум гола. Морав да пресметам дали ќе вреди ризикот за тоа што ќе го направам и дали тоа додава вредност на приказната или сепак станува збор за обична голотија“, додава Скарлет.

РЕКЛАМИ:
Loading...