Home СПОРТ Кошарка Скромна, но возбудлива НБА вечер

Скромна, но возбудлива НБА вечер

SHARE
Feb 4, 2016; New Orleans, LA, USA; Los Angeles Lakers forward Kobe Bryant (24) gestures after scoring against the New Orleans Pelicans during the fourth quarter of a game at the Smoothie King Center. The Lakers defeated the Pelicans 99-96. Mandatory Credit: Derick E. Hingle-USA TODAY Sports

Торонто славеше кај Портланд, прв пат по 7 редоследни порази на овој паркет, за 13-та победа во последните 14 одиграни натпревари сезонава, прекинувајќи ја серијата од 5 победи на Блејзерс.

Дејмијан Лилард постигна 27 поени со 11 асистенции, Мекколум имаше 21 поен за домаќинот, додека на другата страна Кајл Лори имаше 30 поени, а Демар Дерозан постигна 29 поени.

Повеќе на www.sportmax.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...