Home ШОУ БИЗз Мак сцена Слаткаристика вечерва го отвара „Пиво фест“ во Прилеп

Слаткаристика вечерва го отвара „Пиво фест“ во Прилеп

SHARE

Слаткаристика вечерва заедно со својот бенд ја имаат честа да го отворат Прилепскиот фестивал на пивото.

Настапот на Слаткаристика започнува во 20:30 часот.

Како и досегашните концертни настапи, и овој е дел од големата летна турнеја на Слаткаристика – EnergiS Tour.

Од неодамна тој го издаде својот нов сингл „Оф Мори Мајко“, проект реализиран заедно со Балканистан, а песната наиде на многу пофални критики и одлична гледаност преку социјалните мрежи за доста кратко време.

Посетителите на Прилепскиот Пиво Фест денес ќе имаат можност да уживат и да бидат дел од настапот на Слаткаристика.

слаткар

А во продолжение погленете го спотот за неговата нова песна „Оф Мори Мајко“.