Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Славната актерка доби син од сурогат мајка

Славната актерка доби син од сурогат мајка

Славната холивудска актерка Луси Лиу стана мајка на момче, кое го роди сурогат мајка.

Бебето го доби имете Роквелд Лојд Лиу.

„Потврдувам дека Луси Лиу е горда мајка на момче по име Роквел Лојд Лиу кој на свет го донесе сурогат мајка. Мајката и детето се среќни и здрави“, вели нејзиниот портпарол.

Луси самата се пофалила и на Инстаграм со фотографија со својот син.

„Запознајте го малиот маж во мојот живот“, напиша актерката.

Луси Лиу со синот

Славната актерка својот љубовен живот го држи далеку од очите на јавноста, но во минатото ја поврзуваа со бизнисменот Ноам Готесман, актерот Вил Меккормак и писателот-режисер Зак Хелм.

Луси Лиу

РЕКЛАМИ:
Loading...