Home ЗАБАВА Секојдневие Слон преврте кола (фото)

Слон преврте кола (фото)

SHARE

Не сакате никако да му се најдете на патот на слон. За жал, еден британски пар не успеа да му побегне.

Иако биле во внатрешноста на нивниот автомобил, тоа не им помогнало многу.

Како што може да се види од фотографиите, слонот во налет на бес го превртел нивниот автомобил со што ги повреди двајцата несерќници кои сакале само да ја прослават нивната веридба.

Шокиран очевидец го изјави следново:

„Слонот го собори автомобилот, го подигна и го преврте на кров“.

Очевидецот додал и дека се се одвивало со неверојатна брзина и дека ништо слично досега не видел во животот.

Погледнете ги фотогафиите:

РЕКЛАМИ:
Loading...