Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Слушнете го новиот хит на Шакира и Малума (видео)

Слушнете го новиот хит на Шакира и Малума (видео)

SHARE

Шакира и Малума имаа голем успех со песната „Chantaje“, па дуото реши да направи ново музичко парче, насловено „Trap“.

Песната се карактеризира со мирен и сензуален ритам.

Во црно-белото видео, 40-годишната Колумбијка и 23-годишниот Колумбиец гледаат провокативно во камерата додека го пеат нивниот нов хит.