Home INFO Со емотивно видео, Цеца се прости со Марина Туцаковиќ

Со емотивно видео, Цеца се прости со Марина Туцаковиќ

14
реклама:Лето во Банско

Видно потресена од смртта на нејзината долгогодишна пријателка и соработничка, Марина Туцаковиќ, Цеца се појави на снимањето на Ѕвездите на Гранд

“Некој зе мене многу драг не напушти засекогаш. Иако беше со нарушено здравје, ова се случи изненадно. Многу е тешко, душата ме боли, чувствувам притисок во градите како да ќе се угушам. Марина беше мој голем пријател. Таа за мене напиша 120 текстови, од снимани 183 песни во досегашната моја кариера. Безусловно ме сакаше, таа ми го даде идентитетот на есдтрадата“- низ солзи проговори Цеца.

На својот Инстаграм профил Цеца објави ретро видео каде на концерт и се заблагодарува на Марина за допрнесот во нејзината кариера.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------