Home INFO Со години му е верна сенка: Како Георгина успеа да го улови...

Со години му е верна сенка: Како Георгина успеа да го улови славниот Роналдо?!

реклама:hotel PREMIER

Благодарение на врската со познатиот Роналдо, Георгина Родригез ужива светска слава.

Откако е со Роналдо, најславниот фудбалер во светот, животот на Георгина Родригез е под лупа на јавноста.

Во светските таблоиди овој период навистина на големо се пишува и коментира за животната приказна на Георгина Родригез сеуште актуелна вереница на фудбалерот Роналдо.

Ако може да им се верува на написите, вереницата на фудбалерот, од сиромашна девојка стигнала до вистинско богатство.

Георгина пред да зо запознае Роналдо работела како продавачка во бутик а моментот кога на една приватна забава на Гучи го запознала фудбалерот и го променил целиот живот.

Таа по запознавањето добила отказ од бутикот каде што работела па од дарежливиот избраник добивала по 100 000 долари за живот.

Иако сеуште не венчани парот живее заедно од 2016 и имаат една ќерка а во моментов очекува близнаци.

Да потсетиме, Роналдо веќе е татко на три деца меѓу кои и близнаци од сурогат мајка.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------