Home INFO Со притискање на рацете до решение на здравствени проблеми

Со притискање на рацете до решение на здравствени проблеми

реклама:G Natural

Јапонскиот лекар кој се занимава со древна алтернативна медицина, Јин Шин Јуку смета дека со притискање на одреден прст на раката можат да се решат болки, несоници или некои ментални блокади.

Палец
Со притискање на палецот би требало да се решат стомачните проблеми или било какви болки во пределот на абдоменот.

Исто така, на овој начин се намалува анксиозноста, депресијата, тагата и нервозата.

Показалец
Ако имате проблем со бешиката или бубрезите, притиснете го показалецот. На овој начин исто така, се намалува вознемиреноста во телото, се решаваат грчевите, болките во грбот и дигестивните проблеми.

Среден прст
Цврсто стегнете го средниот прст и држете го така извесно време доколку имате проблем со црниот дроб или нервите. Ова е добар начин да се ослободите од стрес и несигурност. Можете да го подобрите своето кардиоваскуларно здравје, менструалните болки, проблемите со видот или главоболката.

Домалиот прст
Помогнете им на своите бели дробови и на дигестивниот тракт. Исто така, можете да го решите и проблемот со дишење или стрес.

Мал прст
Помогнете му на своето срце, ослободете се од нервози, анксиозност, панични напади, осаменост, болки во грлото, надуеност и проблеми со коските.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------