Home ШОУ БИЗз Балкан Солзи и жалење: Семејството му го прослави роденденот на починатиот српски актер

Солзи и жалење: Семејството му го прослави роденденот на починатиот српски актер

SHARE

Српскиот актер Маринко Маџгаљ денес би наполнил 38-години.

По тој повод семејството и пријателите го посетија неговото вечно почивалиште, каде го одбележаа неговиот ден.

На гробот на Маринко пристигнаа неговата мајка Мирјана, сестрата Љубица, кои положија огромен букет од црвени ружи.

Сите присутни на вечното почивалиште на актерот не можеа да ги сокријат солзите и жалењето.

маринко маџгаљ гроб

маринко маџгаљ гроб

Само за потсетување, Маринко почина по долга борба со рак на панкреасот.

маринко маџгаљ

РЕКЛАМИ:
Loading...