Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive „Сон кој го остварив“: Прво интервју на Елена Велевска откако се породи...

„Сон кој го остварив“: Прво интервју на Елена Велевска откако се породи (видео)

SHARE

Фолк пејачката Елена Велевска стана мајка по трет пат.

Таа на 9 јули се породи во болницата „Систина“ во Скопје и на свет донесе девојче.

– Ова е еден сон кој си го остварив. Навистина, сакав во животот да имам три дечиња. Можеби не сега, можеби покасно, но кога веќе добивме една таква радосна вест со мојот сопруг, навистина сум против абортусот и сакав ова дете да се роди, изјави таа пред камерата на „Екстра Ексклузив“.

Како се чувствува после породувањето, што вели нејзиното семејство за нивната нова принова, слушнете во продолжение во првото ТВ интервју кое таа го даде за „Екстра Ексклузив“ веднаш по породувањето.

РЕКЛАМИ:
Loading...