Home ЗАБАВА Занимливости Сонот во вселената е поубав отколку на Земјата

Сонот во вселената е поубав отколку на Земјата

SHARE

Најпопуларниот атронаут на Твитер, Крис Хедфилд, редовно не едуцира со фотографии и видео снимки од вселената.

Овој пат можете да дознаете како е да се спие во Меѓународната вселенска станица.

Хедфилд објаснува дека сонот во вселената е многу поудобен од оној на Земјата, со оглед на тоа што не ви треба ниту перница, затоа што нема гравитација.

Сите мускули се сосема опуштени, а астронаутите спијат во одвоени „простории“ во вреќи за спиење кои со куки се закачени за ѕид.

Еве како тоа изгледа…

РЕКЛАМИ:
Loading...