Home LIFE STYLE Блогерка Совршена маска за лице за сува и безживотна кожа во зима ...

Совршена маска за лице за сува и безживотна кожа во зима (видео)

SHARE

Ниските температури, ветерот и отсуството на сонце во текот на зимските денови предизвикуваат кожата на лицето да го изгуби сјајот.

Па поради тоа негата на кожата во зима е задолжителна, а доколку сакате да го тргнете зимското сивило од вашето лице редовната употреба на хидратантен крем не е доволна.

Барем еднаш неделно користете маска за лице која ќе го врати свежиот и здрав изглед на кожата.

Ако сакате успешно да ја „преживеете“ зимата т.е лицето да ви блеска, во видеото погледнете што треба да направите.

РЕКЛАМИ:
Loading...