Home СПОРТ Фудбал Спонзорите бараат итна оставка од Сеп Блатер

Спонзорите бараат итна оставка од Сеп Блатер

SHARE

Едни од најголемите спонзори на ФИФА побараа оставка од претседателот на Светската фудбалска организација, Сеп Блатер.

„За доброто на играта, компанијата „Кока Кола“ бара првиот човек на светскиот фудбал да ја напушти функцијата, со цел сериозно да се започне со заслужените реформи со доверба“.

Повеќе на: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...