Home INFO Србија ја одбра песната за Евровизија: Констракта пее за косата на Меган...

Србија ја одбра песната за Евровизија: Констракта пее за косата на Меган Маркл

реклама:G Natural

Со песната „In Corpore Sano“, Ана Ѓуриќ – Констракта ќе ја претставува Србија на Евросонг 2022 кој ќе се одржи во Торино, Италија.

Иако Констракта доби најмногу гласови од публиката, околу 40 000, сепак многумина негативно раегираат на одлуката таа да ја ретставува Србија, коментирајки дека песната е чудна.

Песната започнува со стихот „Која ли е тајната за здравата коса на Меган Маркл“…

Еве како звучи „In Corpore Sano“!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------