Home INFO Среќа во домот на турскиот “Сулејман”! Еве ја причината!

Среќа во домот на турскиот “Сулејман”! Еве ја причината!

реклама:Лето во Банско

Тој е еден од најпознатите актери во Турција. Македонската јавност го запозна со улогата на султанот Сулејман во серијата “Величенствениот”.

Халит Ергенч е во брак е со актерката Бергузар Корел, попозната како убавата Шехерзад од серијата „1001 ноќ“.

Тие важат за еден од најстабилните брачни двојки во Турција, но изминатиов период во медиумите се шпекулираше дека бракот им е во криза.

И толку кога многумина мислеа дека ќе се разделат, Бергузар сподели среќна вест со јавноста, третото дете е на пат!

Среќната вест актерката ја дознала на самиот почеток на снимањето на новиот телевизиски проект, кој го откажала, за да може да посветено да води сметка за себе и да ја одржува бременоста.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------