Home INFO Стајлинг за паметење: Меган Маркл блесна на гламурозниот настан (видео)

Стајлинг за паметење: Меган Маркл блесна на гламурозниот настан (видео)

SHARE

“Ројал Аскот“ е еден од најгламурозните настани во Велика Британија.
Секоја година на овој традиционален настан можат да се забележат откачени и уникатни модели кои ги отсликуваат последните трендови. Според правилата на самиот настан секоја дама мора да носи шапка, па затоа тие се трудат да носат што поинтересно уметничко дело на својата глава.
На славните коњски трки се појави и Меган Маркл во друштво на сопругот, принцот Хари. Војвотката од Сасекс избра бел фустан-кошула со црни детали на Живанши, со мала чантичка од истиот бренд и шапка на славниот Филип Трејси.

#PicturePerfect | Meghan made her debut at Royal Ascot showing she has mastered the art of high-society fashion and millinery. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Looking stylish while remaining comfortable at Ascot can be challenging, but Meghan’s black-and-white ensemble was impeccable – a button-up, bias-cut, bespoke Givenchy frock was paired with an elegant Philip Treacy head piece which met the strict royal-enclosure prerequisites. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Philip Treacy has fast become Duchess Meghan’s go-to milliner having worn a bespoke hat for Prince Charles’ Buckingham Palace garden party and her Trooping The Colour debut. Browse some of Philip Treacy’s incredible designs to complete your horse racing fashion look. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #ShopTheLook: https://bit.ly/2I6fSuJ (link in our bio)

A post shared by Sparkle Like Markle (@sparklelikemarkle) on

РЕКЛАМИ: ---