Home INFO Сталоне со своја изјава по обвинувањата за силување девојче

Сталоне со своја изјава по обвинувањата за силување девојче

SHARE

Силвестер Сталоне одговори на обвинувањата дека во 1986-та година, кога имал 40-години, сексуално вознемирувал малолетна девојка.

Актерот ги отфрли сите обвинувања негирајќи било каква вмешаност во наведениот инцидент кој го става „рамо до рамо“ со Харви Вајнштајн и Кевин Спејси.

„Ова е смешно, лажна приказна. Сталоне до сега никој не го контактирал за овој инцидент, ниту луѓето од власта ниту било кој друг“, изјави портпаролот на актерот.

А, за што точно го обвинуваат актерот, прочитајте ТУКА!

РЕКЛАМИ:
Loading...