Home ШОУ БИЗз Мак сцена Стана блогер: Дарко Спејко ја објави првата фотосесија

Стана блогер: Дарко Спејко ја објави првата фотосесија

144
0
SHARE

Дарко Спејко, македонецот кој победи на „Големиот брат“ стана блогер.

Очигледно својата нова „професија“ ја сфати доста сериозно па ангажираше цел тим на луѓе, со цел неговите фотографии да бидат што е можно подобри.

„Се впуштив во музичките води, така да зад себе имам веќе две песни, а подготвувам и нов материјал. Паралелно почнав да работам и како блогер. Правам фотосесии со помош на партнерите кои ги застапувам, а тоа се врвни брендови. Го ангажирав најдобриот стилист и фотограф“, вели Дарко.

Погледнете дел од фотосесијата.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here