Home ШОУ БИЗз Балкан Сулејман ги „полудe“ сараевчани

Сулејман ги „полудe“ сараевчани

SHARE

Ниту една вечер на Сараевскиот филмски фестивал пред Народниот театар во главниот град на БиХ не била исполнета со луѓе како вчеравечер кога на црвениот тепих се прошета султан Сулејман.

Турскиот актер Халит Ергенч, како што пишуваат босанските медиуми, бил дочекан со овации и извикување на името: Сулејман, Сулејман!

– Се чувствувам прекрасно во Сараево, овде сум како во своја куќа. Пред малку јадев и бурек и одличен е! Луѓето се топли и срдечни и драго ми е што сум дел од Сараевскот филмски фестивал, изјавил Ергенч за медиумите.

Фото: Погледнете како Халит Ергенч беше дочекан во Сараево

Халит Ергенч

Халит Ергенч

Халит Ергенч

Халит Ергенч

Халит Ергенч

Халит Ергенч

Халит Ергенч

Халит Ергенч

РЕКЛАМИ:
Loading...