Home LIFE STYLE Блогерка Супер производи за нега на тело кои ви се неопходни ова лето

Супер производи за нега на тело кои ви се неопходни ова лето

SHARE

Летото е време за годишен одмор и патувања.

А, секое патување си носи дилема што да се спакува, особено кога станува збор за козметиката.

Од основните работи задолжително земете чешел, шампон, балсам за коса, гел за туширање, средство за сончање, млеко за тело, и нормално четка и паста.

На летниот одмор најмногу треба да се грижиме за нашата кожа која е директно изложена на сонце, со цел да имаме убав бронзен тен.

По сончањето треба да ја потхраните и хидратирате кожата со идеално лосион за тело или путер.

Фрутини имаат нова линија на лосиони, гелови за туширање, путери и спрејови за тело кои ќе ве освојат со свежиот мирис на сезонски овошја.

Почнувајќи од манго, па се до маракуја и лубеница, уживајте во пријатен мирис, а кожата ќе ви биде благодарна за третманот.

Во видеото погледнете ја идеалната летна комбинација за идеална грижа за вашата кожа.

РЕКЛАМИ:
Loading...