Home LIFE STYLE Храна Супер трик: Излупете варено јајце за две секунди

Супер трик: Излупете варено јајце за две секунди

SHARE

Еден од најдобрите протеини може да се користи во различни форми за фантастични јадења.

Многу од специјалитетите не можат да се замислат без јајце, особено без тврдо варените.

Па, што ве спречува често да ги конзумирате?

Ништо посебно, единствено што на некои им е мачно да ги чистат. Сепак, имаме решение за вас. Со помош на овој трик ќе научите да излупите варено јајце буквално за две секунди.

Најпрво, вареното јајце ставете го во сад со лед, потоа извадете го, искршете ги краевите, со тоа што едниот би требало да го исчистите, како што е прикажано во видео клипот.

Дувнете низ исчистениот дел и ќе добиете јајце без лушпа.

Погледнете

РЕКЛАМИ:
Loading...