Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Светските медиуми пишуваат за Лепа Брена и нејзиното богатство

Светските медиуми пишуваат за Лепа Брена и нејзиното богатство

реклама:G Natural

Според пишувањето на „Celebrity net worth“ балканската ѕвезда Лепа Брена се најде на исто место со големите светски ѕвезди според проценката на нејзиното богатство од 16 милиони долари.

Никој не знае како дошле до оваа проценка и сума но сепак Брена се споменува како најбогата ѕвезда во бивша Југославија која зад себе има продадено на 40 милиони плочи во нејзината музичка кариера, исто така се наведува дека таа е пејачка, актерка и менаџер за таленти која е едена од најуспешните на овие простори.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------