Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Талат од Џепчиште како „попален“ фармер, во нов музички спот

Талат од Џепчиште како „попален“ фармер, во нов музички спот

реклама:G Natural

Дека ќе имаме нов инетересен македонски музички спот најавуваат и фотографиите кои младата пејачка Мартија Станојковиќ ги објави на својот Инстаграм.

Љубовната приказна во која Мартија е заводлива фармерка а Талат од Џепчиште, односно феноменалниот актер Дритон Вејсели е фармер.

Приказна се случува на еден ранч, каде што младиот фармер на секој начин се обидува да ја заведе младата фармерка.

Дал ќе успее ќе дознаеме кога спотот ќе биде промовиран.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------