Home ШОУ БИЗз Музика Тик Так…Наскоро бугарско-Македонска хит соработка

Тик Так…Наскоро бугарско-Македонска хит соработка

SHARE

Слаткаристика деновиве го снимаше музичкиот видео запис за неговата новa дует-сингл песна “Тик Так“.

Гостин на истата e најпопуларниот, истакнат артист и автор од соседна Бугарија, Криско кој за прв пат соработува со наш, Македонски артист.

Спотот е работен во продукција на Иноватива Груп, во реализација на Флукс продукција, текстот на песната е на Слаткаристика, а одличниот звук, музиката и аранжманот на “Тик Так“ ги изработи Иван Јованов, во студиото Јованови.

Песната е со светски звук и со високо квалитетна продукција, а спотот ја раскажува прикaзната преку повеќе интересни ликови кои се појавуваат во видео записот. Исто, Слаткаристика за потребите на ова снимање го има сменето физичкиот изглед и во неколку кадри се претставува како Евреин.

Слаткаристика е секогаш иновативен, со интересно пренесување на пораката која ја говори во неговите песни, секогаш истакнувајќи се пред другите, па затоа и оваа песна ја очекуваме со нетрпение, а најавата е за десетина дена.

Тик так…