Home ШОУ БИЗз Ѕвезди И TLC на холограмска турнеја

И TLC на холограмска турнеја

SHARE

Во знак на сеќавање на трагично починатата членка, некогаш популарната група подготвува турнеја со нејзиниот холограм.

По успешниот холограмски настап на Тупак на фестивалот „Коачела“, веднаш беше најавено и дека и на турнејата на браќата Џексон ќе се појави холограмот на Мајкл Џексон, а сега истото тоа ќе го направат и TLC.

 

Третата членка на оваа група, Лиса Лопс во 2002 година загина во сообраќајна несреќа, а групата после тоа престана да работи.

Сега повторно се собираат и ширум светот ќе настапат со холограмот на Лиса.

Турнејата би требало да започне на лето во Њујорк.

РЕКЛАМИ: ---