Home ШОУ БИЗз Балкан ТЛЗП: Тијана Дапчевиќ во улогата на Мадона (фото+видео)

ТЛЗП: Тијана Дапчевиќ во улогата на Мадона (фото+видео)

SHARE

Синоќа се одржа последната епизода пред полуфиналето во регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“.

Тијана Дапчевиќ која е нашиот претставник оваа година со сигурност оди во финалето.

Пејачката и актерка секоја недела воодушевува со своите имитации, а последна во низа беше Мадона.

Тијана се најде во улогата на поп кралицата и ги остави сите без зборови.

Madonna spremna???????????? #madonna #mdna #tlzp4 #tvojelicezvucipoznato @tlzpsrb veceraaaaas #tvprva???? 21h gledamo seee

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

'Esam izdominirala? ????????✌???????? #madonna #tlzp #TvojeLiceZvuciPoznato

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on