Home INFO Тој ја освоил пред Вилијам: Ова е првата љубов на Кејт Мидлтон

Тој ја освоил пред Вилијам: Ова е првата љубов на Кејт Мидлтон

реклама:4U PHARMA

Она што отсекогаш било интересно кај големите љубови е приказната за тоа како се запознале.

Иако отсекогаш се верувало дека Вилијам и Кејт се запознале на Универзитетот Сент Ендруз, кралскиот биограф тврди дека двојката се запознала многу порано.

„Зборував со неколку нејзини пријатели на колеџот во Марлбороу, Вилтшир, каде Кејт одела пред да се запише на Сент Ендруз. Тие ми рекоа дека Кејт и Вилијам се запознале пред таа да се префрли на тој Универзитет“, вели Кети.

Никол открила дека кога Кејт имала 16 години, пред да го запознае принцот Вилијам, била во врска со Вилем Маркс.

„Вилем беше најзгодното момче во училиштето во Марлбороу. Со овој 17-годишен талентиран спортист Кејт беше во врска една година и тој беше нејзината прва љубов. Но, тој и го скрши срцето“, раскажува авторката на биографијата.

Таа додава дека Кејт го опишувала Вилем како нејзина прва вистинска љубов, па затоа била многу разочарана кога тој ја откачил за да оди на патување.

Таа додала дека откако се разделиле Кејт била толку разочарана што одбивала да се гледа со друго момче цели 3 години.

Кејт требаше да се запише на факултет во Шкотска, но на крај го променила своето мислење и се запишала на истиот Универзитет кадешто студирал принцот Вилијам.

На крај Вилем се оженил со пријателка на Кејт, а оваа двојка дури присуствувала на кралската венчавка на Кејт и Вилијам која се одржа на 29 април 2011 година.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------