Home СПОРТ Кошарка Томпсон ги разбуди Воините, големото срце на Лејкерс, Гасол ги искара Булс

Томпсон ги разбуди Воините, големото срце на Лејкерс, Гасол ги искара Булс

SHARE

Во НБА се одиграа 6 натпревари, каде што гостите забележаа 4 победи. Клеј Томпсон беше најдобар стрелец кај шампионот во победата на Голден Стејт од 116:95 против Њујорк, Лејкерс загуби од Хорнетс со 101:82, Биковите загубија од Клиперс, со убедливите 120:93, Портланд го совлада тимот на Минесота со 96:93, Мајами лесно преку Атланта со 105:87, Орландо го победи Бостон во најефикасниот натпревар со 119:114, Додека Далас го совлада Феникссо 91:78

Лејкерс направија несекојдневен гест, потпишувајќи еднодневен договор со 18 годишниот Јуци Техман кој што болува од тумор на мозокот.

Повеќе спорт на www.sportmax.mk

нба лига

РЕКЛАМИ: ---